Академик проф. д-р Борислав Владимиров – Ортопед гр. София
Академик проф. д-р Борислав Владимиров е с богат опит в областта на ортопедията. Специализиран е в детската ортопедия, вродени и придобити ортопедични болести и ендопротезиране. Практикува в градовете София и Бургас. Проф. Борислав Владимиров е Методичен ръководител на Ортопедично отделение в МБАЛ Дева Мария, Бургас.
Академик проф. д-р Борислав Владимиров въвежда многобройни съвременни оперативни техники в детската ортопедия и травматология, активен деятел е в организацията за намаляване на вродената и предизвиканата дисплазия на тазобедрената става при новородени, разработва нови оперативни методи.
Детска ортопедия Академик проф. д-р Борислав Владимиров
Академик проф. д-р Борислав Владимиров получава висше медицинско образование в Медицинския факултет в София.
- Участва като автор, съавтор и редактор в монографии, учебници и ръководства по ортопедия и травматология.
- Има около 200 научни публикации в наши и чужди списания.
- Член е на български и международни асоциации по ортопедия и травматология и по детска ортопедия.
- Проф. д-р Борислав Владимирове избран е за Академик към Българската академия на науките и изкуствата.
Д-р Борислав Владимиров извършва уникална операция в МБАЛ Дева Мария. Екип хирурзи са осъществили една от най-сложните операции в областта в ортопедия – тройна остеотомия на таз.
Детска ортопедия Проф. Д-р Борислав Владимиров
Този метод е оригинална техника по проф. Борислав Владимиров, работещ на постоянен трудов договор към Дева Мария.
Досега подобни оперативни интервенции са осъществявани само в Детската клиника на Университетската болница по ортопедия и травматология в Горна баня, гр.София.
Извършването на операцията е наложено, заради изкълчване на тазобедрените стави, вследствие на неправилно повиване на новороденото, което води до нарушаване на разтежната зона на покрива на ставата и в резултат на това, главата на ставата остава частично непокрита.
Метода на тройна остеотомия на таз постига покриване на главата на бедрената кост, а от там и удължаване на живота на ставата средно с около 15 години.